[ Genel / Türkiye ]

Bir Garip Protesto

14 Aralık 2009 ""Sokakta çöp bulamadıklarını" söyleyen Atık Toplayıcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, durumu el arabaları ile yürüyüş yaparak protesto etti."

Türkiye giderek bir ilginçlikler ülkesi halini alıyor. Her gün gerçekleşen bir takım olaylar da bu duruma körükle koşuyor adeta. Bu gibi olaylardan biri de bugün Adana'da yaşandı.

Bir-Garip-Protesto image

Atık Toplayıcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi bir grup, Adana Seyhan Belediyesi önünde bir eylem gerçekleştirdi. Belediyenin ve geri dönüşüm firmalarının tutumunu protesto eden grubun başında bulunan, dernek başkanı Sadullah Leventoğlu şunları söyledi;

"Devletimizin sokaklarda çalışan atık kağıt işçilerine sahip çıkmasını istiyoruz. Çünkü, artık evimize ekmek götüremiyoruz. Çocuklarımızı okutamıyoruz. Çöplere atılan atıklarla bizler çocuklarımızı okutup evimize ekmek götürüyorduk. Artık, bunları geri dönüşüm firmaları topluyor. Adanalılardan, atıklarını sokaklarda çalışan, kağıt toplayan işçilere vermelerini istiyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri bizlerle bu konuda görüşmeyi bile kabul etmiyor. Tek umudumuz Valimiz İlhan Atış, çünkü, bizi tek o dinliyor. Belediyeler ise bizi binalarından içeri bile almıyor. Burada büyük rant söz konusu. Biz bu oyunu bozacağız.

Belediyeler atık toplama işini dönüşüm firmalarına ihale etti. Evlere poşet bırakıyorlar. Ailelere, "kağıtlarınızı atık toplayıcılarına vermeyin. Onlar toplumun düzenini bozuyor, uhu, tiner çekiyorlar." diye aleyhimizde propaganda yapıyorlar. Hayır, biz uhu, tiner çekmiyoruz. Hepimiz anne babayız; hiç kimse bu kara lekeyi bizlere süremez. Şerefimiz, namusumuzla çalışıyoruz. Hiçbir sosyal güvencesi olmayan bizlere sahip çıkılmadığı takdirde her hafta farklı yerlerde eylemler yapacağız. Çünkü söz konusu ekmeğimizdir."

Grup, bu açıklamadan sonra sessizce dağıldı.

Bir-Garip-Protesto image

Yazar Hakkında
Chastise "Duyurmaya değer bir şey yapmıyor, ya da yaptıkları çok gizli, duyurmak istemiyor." Yazara Ait Diğer Yazılar
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar
İnternet gençliği Taksim'de eylemdeDünya'da ilk kez binlerce insan protesto için sanal olarak bir meydanda toplanıp internette sansür ve pahalılığı protesto ediyor.
Çukurova Üniversitesi'nde At Eti ŞokuAt ve eşek eti aramalarının yapıldığı Adana'da, yurtta kalan Çukurova Üniversitesi öğrencilerine at ve eşek eti yedirildiği ortaya çıktı.
Yorumlar Yorum Ekle
Yorum yazabilmek için, Yeni Kayıt Oluşturun veya Site Girişi Yapın
Tüm Liste »

Son Gönderilen 20 Yazı

vagrant homestead update Yamaha N-Max Gösterge bilgileri borsa linkleri laravel - homestead üzerine mongodb eklemek laravel - custom monolog git notlari ajax kod örnegi - finans servisi tooltip için Borsa notları - Bireysel Yatırımcı Psikolojisi borsa notları - aselsan cloudflare ve api ile otomatik dns kaydi guncelleme mRemoteNG config dosyası confCons.xml yerini değiştirmek için macos memcached kurmak ve php ile memcache baglantisi saglamak gram altın değeri euro cinsinden nasıl hesaplanır? dolar ve türk lirası ol laravel 5 - config ayarları olmadan birden çok veritabanına bağlanmak Yunan Krizi Son Durum - Maliye Bakanlari Anlaşamadi - Liderler toplantisi iptal 18.06.2014 - 19.06.2015: borsa istanbul, Foreks dolar ve euro için takip notlar nodejs kurulum notları Circle Spike Run - Yeni ücretsiz Android Oyunu opel corsa için bazı kullanışlı ayarlar Tap Cowboy - Ücretsiz Android Mobil Telefon Oyunu - Kovboy Oyunu sevenlere

Popüler Yazılar

CNBC-E 'de Twitter Çılgınlığına Katıldı Legend and Killers'in Detayları Belli Oldu Rise of the Godslayer oyuncuları çağırıyor David Cage'in Chronicles Üzüntüsü Call of Duty: Black Ops dan yeni ekran görüntüleri IBM'in Tercihi Firefox "Her Evde 3D TV Olacak" Mafia 2'nin İlk Yapımcı Günlüğü Ortaya Çıktı FIFA Manager 11 Duyuruldu "Blu-ray Kaybedecek" Sin City 2 Baştan Yazılıyor Civilization V Collector's Edition paketi Ölü doğan cep telefonları Crysis 2 Collector's Edition Dragon Age 2 den yeni ekran görüntüleri

En Yeni Videolar

Çin malı cep telefonlarına IMEI kopyalama - IMEI Yedekleme Arch Enemy İstanbulda - 27 Ocak 2012 Karanlık Saat (The Darkest Hour) VİZYONDA! 2012 Eurovision Temsilcimiz CAN BONOMO! Film önerisi: Duplicity - Sahtekarlar Türkçe Adsense Resmi Youtube Kanalı açıldı. Nasıl iPhone kullanarak, windows laptop internete bağlanır? En Populer iPhone Oyunları: Fruit Ninja, Plants vs Zombies, Angry Birds - I ABIT 'den Kol Saati ve Cep Telefonu Bir Arada. RailGun silahları gerçek oluyor. Google Earth 6 duyuruldu, artık ağaçlar bile 3 boyutlu. iPhone ve İnternet Adres Sorunu Crysis 2'ye Yeni Tarih FIFA 11 için Yeni Tanıtım Videosu Yayınlandı Street Fighter ve Tekken Sonunda Bir Araya Geliyor

En Son Yorumlar

» GokhanYILMAZ@22:21: "hey gidi"
» FatihYILMAZ@12:35: "steve jobs öldü belki ama mirası yükselmeye devam ediyor. "
» paranoiahasu@19:19: "Eklenti seçenekleri biraz daha fazla olsa, kullanıcılarının bü..."
» Silphatos@19:02: "güzel olmuş, severim richard abimi. artık şatoya kat çeker para..."
» paranoiahasu@13:28: "beklentilerin gerisinde olan getiriler şirketler için zarar olmuş..."
» CeUn@11:42: "hem "kar" yapıp hem zarar etmek nasıl oluyor acaba.."
» paranoiahasu@16:25: "Core i7 serisinin ısınma sorununa da bir çare bulurlar umarım. S..."
» FatihYILMAZ@14:06: "BP battıkca batıyor be. bu nedir şimdi yani."
» paranoiahasu@02:25: "güçlü işlemci ve ram seçeneği ile bu tür telefonlar teknoloji..."
» paranoiahasu@02:24: "ilginç bir durum aslında. özellikle netbook satışlarının tava..."
» MrHades@12:34: "güzel olacağa benziyor."
» OzanFIRAT@11:49: "yarısı DLC olarak sunulur zaten hehe "
» OzanFIRAT@11:48: "benim 3.5 kiloluk darbeye dayanıksız, hatta taşımaya dayanaksız..."
» paranoiahasu@18:47: "Listede de yok yok maşallah =)"
» paranoiahasu@13:10: "Şu an betayı x1900 gt ekran kartı (256 bit) ve 3 gb ram ile oynuy..."
» FatihYILMAZ@18:02: "apple delisi kuyuya bir taş attı, artık tutabilene aşkolsun. tel..."
» paranoiahasu@13:59: "wave de çok iyi satıyormuş"
» OzanFIRAT@11:36: "herşeyiyle bana SWG'yi hatırlattı, sanırım kasten gelişimleri ..."
» OzanFIRAT@22:33: "heh bende ps3'te infamous oynarken aynı şeyleri hissediyordum :D "
» paranoiahasu@23:21: "ön sipariş linki aradım yazıda bulamadım .."
» paranoiahasu@19:15: "bu resmi uzunca bir süre duvar kağıdı olarak kullanmıştım =)"
» FatihYILMAZ@11:48: "ehe evde x-box'da bunu oynuyorum. Oyunun kendisini tavsiye ederim, ..."
» paranoiahasu@14:33: "Hemen edinmeli bu albümü =)"
» paranoiahasu@02:16: "İnanılmaz şekilde kredi kartımı kabul etmeyen steam yüzünden ..."
» OzanFIRAT@23:36: "haberi bitirmeyi beklemeden, yazarken sabredemeyip Left 4 Dead 2 ve ..."

Evvel Zaman